Шампионката от 2014 година Мария Шарапова (Русия) се класира за

...

Шарапова e на 1/4-финал в Мадрид, Мугуруса отпадна

Шампионката от 2014 година Мария Шарапова (Русия) се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 6.69 милиона евро. Рускинята победи Кристина Младенович (Франция) с 6:3, 6:4 за 1:32 часа.

Шарапова отстъпваше с 1:3 в първия сет, само че по-късно завоюва пет следващи гейма, а във втората част направи пробив за 4:3, които се оказа задоволителен, с цел да завърши мача.

Рускинята приключи мача с 30 печеливши удара и 20 непредизвикани неточности.

Sharapova d. Mladenovic 6-3, 6-4 to reach the QFs in Madrid, one of her best results since her comeback last year pic.twitter.com/sAZNz7xgAY
— José Morgado (@josemorgado) May 9, 2018
Шарапова ще играе на четвъртфиналите против Кики Бертенс (Холандия), която отстрани втората сложена Каролин Вожняцки (Дания) с 6:2, 6:2.

Поставената под номер 3 в схемата Гарбине Мугуруса (Испания) отпадна в третия кръг след загуба от Даря Касаткина (Русия) с 2:6, 6:4, 3:6 за 2:28 часа.

Рускинята завоюва 64 % от точките си от първи сервис и направи шест пробива в мача. Испанката игра доста едва и приключи с цели 64 непредизвикани неточности.

Следващата съперничка на Касаткина е двукратната шампионка Петра Квитова (Чехия).