Шампионите от Хебър (Пазарджик) записаха 12-а победа в efbet Супер

...

Шампионът Хебър разгроми Добруджа и вече е трети в efbet Супер Волей

Шампионите от Хебър (Пазарджик) записаха 12-а победа в efbet Супер Волей, откакто надиграха Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:18) в мач от 18-и кръг, изигран в зала " Васил Левски ".

Воденият от Камило Плачи отбор още веднъж се изкачи на третата позиция в таблицата с 38 точки (12 победи, 6 загуби),  добричлии са десети със 17 точки (5 победи, 13 загуби).

Двубоят мина под превъзходството на българския отличник, който не позволи да бъде преодолян. Момчетата на Камило Плачи диктуваха ситуацията в срещата, постигайки триумфа по-късно повече от час игра.

Двата тима потеглиха равностойно (4:4), след което първенците поеха самодейността. Атаката на хебърци бе основна, като бе завършена постоянна разлика. В края добричлии пробваха да понижат разликата, само че не се случи нищо повече.

Доминацията на " тигрите " бе цялостна във втората част, като се откъснаха през цялото време. Играта им във всички детайли превъзхождаше тази на съперника и те без проблем усилиха задатъка си.

В третия гейм Хебър продължи възходящата си линия - в началото с лека преднина, след 11-ата точка обаче дръпнаха, с помощта на блокадата на Якопо Масари. До края на мача пазарджиклии не срещнаха проблеми и се поздравиха с чиста победа.

За MVP бе отличен точно Масари, който се отличи с 14 точки (2 аса, 3 блокади). 10 точки осъществя Трифон Лапков (1 ас, 1 блокада), толкоз записа и Илия Петков (2 блокади).

За Добруджа Жулиен Георгиев завърши с 11 точки (1 ас, 1 блокада), 10 точки добави Златко Кьосев (1 блокада).
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "