Шампионът Шумен 61 победи отбора на Фрегата (Бургас) с 34:30

...

Шампионът „Шумен 61” с победа срещу „Фрегата”

Шампионът „ Шумен 61 ” победи тима на „ Фрегата ” (Бургас) с 34:30 (на полувремето 16:16) в дуел от деветия кръг на мъжкото хандбално състезание, оповестиха от клуба за Moreto.net.

След този триумф шуменци усилиха актива си с още 2 т. и не престават да оглавяват класирането с общо 18 т. от 9 мача.

„ Започнахме доста неконцентрирано. Съперникът ни поведе с 5:1. Цяло полувреме се опитвахме да се върнем в мача. Донякъде сполучливо, ненапълно – не. Играхме едва, отчаян съм! Второто полувреме вървеше гол за гол. Накрая дръпнахме с 4 гола и тъкмо с тази разлика си осигурихме победа. Абсолютна незрялост у нашия тим, не видях този образ на игра, който чаках ”, разяснява след мача треньорът на „ Шумен 61 ” Никола Карастоянов.

За шуменци най-резултатен бе Бранимир Балчев с 13 гола.

В идващия кръг от първевнството първенците одобряват главния си съперник за купата - „ Локомотив ” (Горна Оряховица). Мачът е на 4 февруари в „ Арена Шумен ”.

Съставът на „ Шумен 61 ” против „ Фрегата ” (Бургас): Ивайло Костов, Николай Николов, Теодор Добрев – 4, Вилиян Негованов, Кадир Мехмедов, Александър Димитров – 1, Кирил Савов – 2, Хасан Хасанов, Виктор Каников, Стефан Евтимов – 1, Тансер Юсню, Димиър Грозев – 5, Димитър Пламенов – 2, Бранимир Балчев – 13, Теодор Димитров – 6.
Източник: moreto.net