Шампионът с (U17) Петър Кирев стана голмайстор на тима в

...

Голмайсторът на Лудогорец : Академията в Разград е перфектното място за развитие

Шампионът с (U17) Петър Кирев стана голмайстор на отбора в Елитната група, откакто означи 20 гола през сезона. Неговите попадения се оказха решаващи в борбата за купата, която " орлите " завоюваха в конкуренцията на Левски, ЦСКА - София и Ботев (Пд).

Сезонът бе повече от сполучлив за родения в Разлог гений от ДЮА на 11-кратните първенци. Той бе част от националния тим на България (U17) на европейското състезание в Израел.
 Лудогорец завоюва купата в Елитната група до 17 години след погром над Пирин Лудогорец завоюва купата в Елитната група до 17 години след погром над Пирин
Там Кирев игра титулар против Нидерландия и Полша, а против Франция влезе като запаса. През новия сезон 16-годишният нападател стартира подготовка с Лудогорец II.
 Резултати и класиране след последния 30-и кръг на Елитната група до 17 години Резултати и класиране след последния 30-и кръг на Елитната група до 17 години
Как се възпламени по футбола?
- От дребен бленувам да стана футболист. Тази игра постоянно ме е привличала.

Как попадна в школата на Лудогорец?
- Откриха ме скаути на Лудогорец, когато бях в школата на Пирин. Футболната академия на Лудогорец е съвършено място за развиване на всеки млад футболист. Работим с най-хубавите треньори и експерти в България. Условията са страхотни.

Трудна ли бе битката за купата в елитната група до 17 години?
- Бе доста сложна. Виждате, че станахме първенци в последния кръг. До края борбата бе доста здрава. Аз съм благополучен, че в последна сметка ние успяхме да спечелим златните медали. Сбъднахме огромна наша фантазия.