Шампионът Пари Сен Жермен записа 13-ия си успех от началото

...

Автогол с ръка не спря ПСЖ

Шампионът " Пари Сен Жермен " записа 13-ия си триумф от началото на сезона във френската Лига 1, откакто победи с 3:1 " Монпелие " като посетител в мач от 17-ия кръг. Тимът на Томас Тухел стигна до трите точки против един от най-силните домакини в шампионата с помощта на три попадения в последния четвърт час.

" Монпелие " поведе в 41', когато Леандро Паредес си означи смешен автогол, пробвайки да избие топката при центриране от корнер. Повторенията демонстрираха, че аржентинският национал в действителност вкара... с ръка.

Шампионите обаче взеха своето през втората част. Първо Педро Мендеш от " Монпелие " бе изпъден с втори жълт, надлежно червен картон, а Неймар изравни от последвалия директен свободен удар. Две минути по-късно бразилецът подаде на Килиан Мбапе за 2:1 в интерес на парижани. Крайния резултат оформи Мауро Икарди в 81'.

Обратът значи, че ПСЖ към този момент има 39 точки в актива си - 8 повече от втория " Олимпик " Марсилия. " Монпелие " е седми във краткотрайното класиране с 24.

В идващия кръг ПСЖ гостува на " Сент Етиен ", а " Монпелие " на " Лил ".

Източник: btvnovinite.bg