Шампионът на България по баскетбол Лукойл Академик допусна първа загуба

...

Лукойл падна от турци за Купата на ФИФА Европа

Шампионът на България по баскетбол Лукойл Академик позволи първа загуба в група "Е " на шампионата за Купата на ФИБА Европа. Във втория си мач от конкуренцията "студентите " отстъпиха с 69:81 (22:22, 17:19, 19:26, 11:14) пред турския Истанбул Бююкшехир като посетител.

През първото полувреме играта беше доста равностойна, като двата отбора съвсем непрестанно сменяха водачеството. Най-голямата преднина за Лукойл пристигна при 19:14 в края на първата четвърт, само че няколко минути преди почивката домакините от Истанбул започнаха на собствен ред да натрупат задатък, който в последна сметка не бе стопен от българския отбор. През второто полувреме разликата в интерес на домакините на няколко стана дфуцифрена, а най-близко до противника си играчите на Шарон Друкер бяха 4:07 минути преди края, когато Асен Великов понижи за 66:74.

Най-резултатен за спечелилите от Истанбул Бююкшехир бе 208-сантиметровият център Иван Бува с 19 точки, Майкъл Томпсън приключи с 14 точки, а с 11 остана Дейвидас Дулкис. За Лукойл Академик Христо Николов вкара 17 точки, а Кийт Клантън завърши с "дабъл-дабъл " от 12 точки и 10 битки. В идващия си мач в шампионата Лукойл Академик приема румънския Клуж Напока. Двубоят е на 1 ноември.