Шампионът Голдън Стейт разгроми Чикаго със 143:94 точки в среща

...

Голдън Стейт и Бостън отново наказват в НБА

Шампионът Голдън Стейт разгроми Чикаго със 143:94 точки в среща от постоянния сезон в шампионата на НБА. Стеф Къри беше най-полезен за триумфа с 33 точки, а домакините играха без двама от главните си състезатели Кевин Дюрант и Дреймънд Грийн. Дюрант пропусна втори мач поради травма на глезена на левия крайник, а Грийн получи отмора в този дуел.

Шампионите водеха със 74:53 точки на почивката и без проблеми завършиха срещата. Клей Томпсън се отличи с 29 точки за спечелилите, а Заза Пачулия приключи с 11 точки и 6 асистенции. За Чикаго 21 точки означи Джериън Грант.

Steph Curry had one of those nights, outscoring #BullsNation in the 2nd qtr to set up a huge #DubNation win pic.twitter.com/M92TqAMOZ1
— SportsbyFry (@sportsbyfry) November 25, 2017
Кайри Ървинг вкара 17 от своите 30 точки през първото полувреме при триумфа на Бостън със 118:103 против Орландо. Домакините вкараха 40 точки в първата част и 73 до почивката, а Орландо записа седмо следващо проваляне.

Арън Бейнс направи " дабъл-дабъл " - 13 точки и 11 битки, а Ал Хорфорд приключи с 10 асистенции. Джонатан Симънс беше най-резултатен за Орландо с 14 точки.
Източник: novini.bg