Шампионът Челси победи с 2:1 вицешампиона от миналия сезон Тотнъм,

...

Челси победи Тотнъм в драма на Уембли

Шампионът Челси победи с 2:1 вицешампиона от предишния сезон Тотнъм, в мач от от втория кръг на британската Висша лига, записвайки първи триумф през новия сезон.

През множеството време домакините преобладаваха в лондонското дерби, играно на стадион " Уембли ", само че отбранителната тактика на Антонио Конте свърши работа.

В средата на първата част Маркос Алонсо откри след ужасно осъществяване на директен свободен удар от фаул за 1:0 - резултат, при който пристигна полувремето.

Вторите 45 минути стартираха с нов мощен напън на Тотнъм. Хари Кейн обаче пропусна още една добра обстановка след неакуратен удар с глава.

Осем минути пред края Кристиан Ериксен центрира от фаул, а Миши Батшуай засече топката в личната си врата, вкарвайки си безразсъден автогол.

Драмата пристигна 2 минути преди приключването на постоянните 90, когато Маркос Алонсо още веднъж съумя да осъществя, носейки успеха на Челси.

През предишния сезон Тотнъм не загуби нито един домашен мач на своя стадион - " Уайт Харт Лейн ". Сега обаче " шпорите " започнаха със загуба на " Уембли ".
Източник: offnews.bg