Шалке 04 пречупи Херта Берлин с 3:2 след продължения и

...

Шалке е на 1/4-финал след голова фиеста с Херта

Шалке 04 пречупи Херта Берлин с 3:2 след продължения и се класира за 1/4-финалите в шампионата за Купата на Германия.

Двубоят предложи същинска приятност за феновете в Гелзенкирхен, които видяха 5 попадения в границите на 120 минути.

Резултатът бе открит от Паскал Копке на празна врата в 12-ата минута след асистенция на Мариуш Волф. В 39-ата минута голмайсторът асистира на новото попълнение Кшищоф Пьонтек, който бе на подобаващото място в подобаващото време, с цел да повиши на 2:0 за гостите от Берлин.

Чак в 76-ата минута вярата за домакините се върна. Даниел Калигури получи топката посредством разсичащ защитата пас в наказателното поле и той промуши топката с акуратен изстрел в долния десен ъгъл на вратата.

Само 6 минути по-късно Калигури се отличи с втора асистенция в срещата, намирайки в пеналтерията Амин Харит, който по праволинеен метод изравни за 2:2 и прати мача в продължения.

В 100-ата минута Джордан Торунарига от Херта получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко. Това в последна сметка оказа влияение и в 115-ата минута Бенито Раман приключи независимата си акция със страховит удар от наказателното поле, реализирайки победния гол.