Шахтьор (Донецк) и Айнтрахт (Фракнфурт) завърши наравно 2:2 в първи

...

Айнтрахт изпусна да реши сблъсъка с Шахтьор още в Украйна

Шахтьор (Донецк) и Айнтрахт (Фракнфурт) приключи наедно 2:2 в първи мач от 1/16-финалите в Лига Европа. " Орлите " на два пъти излизаха напред в резултата посредством Мартин Хинтерегер и Филип Костич, само че с голове на Марлос и Тайсън украинският първенец стигна до равенството.

" Миньорите " играха с човек по-малко от 11-ата минута, когато Тарас Степененко бе изпъден.

" Орлите " излязоха напред в резултата още в 7-ата минута. Себастиан Роде центрира от директен свободен удар, а в наказателното поле Мартин Хинтерегер надскочи състезател на домакините и с глава прати топката във вратата за 0:1.

Три минути по-късно Марлос изравни от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушаване на Да Коста против Жуниор Мораеш.

Секунди по-късно Тарас Степаненко извърши жестоко нарушаване в центъра и получи втори жълт картон, оставяйки тима си с човек по-малко още в самото начало на мача.

Германският отбор още веднъж излезе напред в 50-ата минута. Лука Йович центрира отдясно, а на далечната греда Филип Костич засече топката във вратата за 1:2.

В 67-ата минута " миньорите " проведоха отлична офанзива, която приключи с гол. Жуниор Мораеш изведе Тайсън на стрелкова позиция и бразилецът с удар в далечния ъгъл не остави шансове на Трап, с което оформи и крайното 2:2.