Севиля показа добро лице преди гостуването си на Барселона и

...

Севиля отнесе Алмерия с 5:1 преди Барселона

Севиля сподели положително лице преди гостуването си на Барселона и победи Алмерия с 5:1 на „ Рамон Санчес Писхуан “ в мач от седмия кръг на Ла Лига. Андалусийци са 11-и във краткотрайното класиране с актив от 7 точки. Алмерия е на последното 20-о място с 2 точки.

Двубоят стартира чудесно за домакините, които излязоха напред в резултата след едвам седем минути игра. Люик Баде засече центриране от корнер, Луиш Максимилиано съумя да избие, само че Юсеф Ен Несири бе добре позициониран и при добавката прати топката в мрежата.

Само минута по-късно Севиля стигна и до второ попадение във вратата на Алмерия. Доди Лукебакио направи страховит самостоятелен пробив и с прекрасен удар се разписа за 2:0.

Половин час по-късно андалусийци си взеха решение всичко в срещата. Сусо бе пропуснат от отбраната на Алмерия и с удар от междинна отдалеченост в горния десен ъгъл повиши на 3:0.

Въпреки това, Севиля не спря да нападна и означи четвърто попадение в 51-вата минута. Адриа Педроса откри Ерик Ламела, който изстреля топката неспасяемо във вратата на безпомощния Максимилиано за 4:0.

Алмерия въпреки всичко съумя да осъществя почетно попадение 20 минути по-късно, откакто Луис Хавиер Суарес извърши тъкмо дузпа. В добавеното време на срещата появилият се преди секунди Кике Салас оформи крайното 5:1 в интерес на Севиля с прекрасен диагонален удар към горния ляв ъгъл.
Източник: novsport.com