Севиля не остави никакви шансове на ЛевантеОтборът на Севиля продължи

...

Севиля не остави никакви шансове на Леванте

Отборът на Севиля продължи с положителните си игри в последните седмици и разруши Леванте с 5:0 вкъщи в първи мач от 21-ия кръг на Ла Лига. След като през седмицата андалусийците записаха триумф над Барселона в първи дуел от четвъртфиналите на Купата на краля, през днешния ден те още веднъж зарадваха публиката на "Рамон Санчес Писхуан".

След нулево първо полувреме възпитаниците на Пабло Мачин се развихриха след почивката, като начало на разгрома даде централният нападател Висам Бен Йедер в 48-та минута. Андре Силва повиши на 2:0 в 60-та минута, а Франко Васкес, Куинси Промес и Пабло Сарабия от дузпа вкараха нови три гола в последните 20 минути на срещата. След този триумф Севиля към този момент има 36 точки и най-малко краткотрайно измести Реал Мадрид от третото място в класирането. Утре Реал гостува на Еспаньол. Леванте заема 10-та позиция в подреждането с актив от 26 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com