Северна Ирландия и Швейцария завършиха 0:0 в мач от група

...

Добра новина: България запазва шанс за Световното

Северна Ирландия и Швейцария приключиха 0:0 в мач от група С, където е и България. Гостите несъмнено могат да съжаляват, че не си потеглиха с трите точки, откакто пропуснаха дузпа.

Това обаче резервира очакванията на нашия отбор за класиране на финалите. След този резултат съставът на Ясен Петров е на 3 точки от “кръстоносците”, които са втори с мач по-малко. В 32-ата минута след инспекция с ВАР беше отсъден 11-метров углавен удар за нарушаване на Смит против Рубен Варгас. Зад бялата точка застана Харис Сеферович, само че ударът му беше избавен от Бейли Пийкок-Барел. Системата ВАР трябваше да се намеси и в 25-ата минута, когато Майкъл Смит извърши доста недодялан фаул. В последна сметка играчът на Северна Ирландия получи единствено жълт картон.