Септември София победи Марица с 3:1 в мач от 11-ия

...

Септември обърна Марица и си върна аванса на върха

Септември София победи Марица с 3:1 в мач от 11-ия кръг на Втора лига. С триумфа столичани си върнаха задатъка на върха във краткотрайното класиране. Отборът на Красимир Балъков към този момент има 27 точки, до момента в който вторият Монтана е с 24. За пловдивчани загубата беше четвърта поредна, като отборът заема 12-о място с 13 точки.

Марица излезе напред в резултата още във 2-ата минута, когато се разписа Станислав Маламов. В 37-ата минута Асен Георгиев възвърне равенството след удар с глава след центриране от корнер.

Септември реализира цялостен поврат малко преди почивката, когато прецизен беше Йордан Йорданов.

В 64-ата минута крайният резултат оформи Димитър Костадинов с удар от междинна отдалеченост. Малко преди този момент Свилен Щерев от състава на гостите беше изпъден.