Селтик спечели голямото местно дерби с Рейнджърс с 2:1, а

...

Селтик и Рейнджърс вдигнаха адреналина, детелините взеха големия сблъсък в Шотландия

Селтик завоюва огромното локално дерби с Рейнджърс с 2:1, а триумфът обезпечи 13 точки задатък на " детелините " пред своя максимален исторически противник.

Срещата предложи доста страсти, типични за този конфликт, като в последна сметка хората на Нийл Ленън ликуваха в края на мача.

В средата на първото полувреме Селтик поведе след попадение на Одсон Едуардс, а обстановката за гостите стана още по-сложна минути по-късно.

Нападателят Алфредо Морелос бе предизвикан от капитана на Селтик Скот Браун, само че последният получи лакът в лицето, поради което Морелос бе изпъден с пряк червен картон. Негов пети от началото на сезона!

Рейнджърс обаче отговори с изравнително попадение в 63-ата минута, когато Таверние откри Кент, с цел да може последният с прецизен удар да фиксира равенството.

Кулминацията пристигна минути преди края на срещата, когато контраакция на " детелините " приключи с голов удар на Джеймс Форес за 2:1.