Седмата поставена Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на Откритото

...

Швьонтек преодоля Кърстя на АО

Седмата сложена Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на Откритото състезание на Австралия по тенис

Тя надви в оспорват мач над румънката Сорана Кърстя след поврат с 5:7, 6:3, 6:3 за два часа и половина игра в Мелбърн.

Полякинята, шампионка от " Ролан Гарос " през 2020, загуби откриващия си сервис гейм, само че върна брейка в осмия. Ига имаше сетбол в десетия гейм, само че не го оползотвори и бе пробита от румънката в 11-ия гейм. След това Кърстя сервира сполучливо и поведе в резултата. Втората част стартира с ранен пробив за Швьонтек, който обаче бе върнат мигновено от съперничката й. Все отново, полякинята взе четири от идващите пет гейма и вкара мача в съдбоносен трети сет.

Шьонтек първа стигна до пробив в третия сет, само че Кърстя го върна. В последна сметка, полската тенисистка още веднъж влезе в добра поредност и след три следващи гейма откри място в четвъртфиналите в Мелбърн за първи път и за общо трети в шампионатите от Големия шлем след двата следващи в Париж през 2020 и 2021 година.

Тя завоюва 75% от точките на първи сервис и осем от девет на мрежата.

Швьонтек чака победителката от последния осминафинал при дамите сред естонката Кая Канепи и втората ракета в света Арина Сабаленка от Беларус..

Сорана Кърстя е разочарова след следващата неточност.
Източник: bnr.bg