се изправя срещу в мач от 15-тия кръг на Първа

...

НА ЖИВО: ЦСКА - Арда 0:1, ударно начало за гостите

се изправя против в мач от 15-тия кръг на Първа професионална лига. " Армейците " се върнаха на победния ход след триумф над ЦСКА 1948 преди паузата за национални тимове и ще търсят метод да съкратят изоставането от Лудогорец.
Срещата стартира в 17:45 ч. и ще може да я следите .

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
2` - 0:1! Спас Делев центрира от ъглов удар, вследствие на което Милен Желев се възползва от неточност в отбраната на ЦСКА и Арда поведе с ранен гол.
Давид Кики в 5-ата минута насочи отдалечен удар, като Бусато мазета топката в корнер. Кърджалии можеха да стигнат и до втори гол минута по-късно. Желев стреля прекомерно високо отблизо разстояние.
В 7-ата минута Вилдсхут напредна отляво и центрира към Георги Йомов. Изпълнението на последния беше надалеч от най-хубавото допустимо и Караджов с лекост улови. В 10-ата минута Кайседо опита да се измъкне от отбраната на Арда, само че беше спрян от Давид Кики.
Арда продължи да натиска и в 13-ата минута подъл удар на Делев затрудни Бусато. Последва корнер и Тонислав Йорданов с глава се размина с втория гол за гостите. В 15-ата минута ЦСКА опита контраофанзива посредством Йомов. Милен Стоев обезврежда крилото на " алените ".
СЪСТАВИ:
ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 15 Тибо Вион, 2 Юрген Матей, 29 Томас Лам, 18 Брадли Мазику, 24 Карло Мухар, 3 Жеферсон Телес, 10 Георги Йомов, 30 Яник-Сони Вилдсхут, 8 Греъм Кери, 9 Жорди Кайседо
Арда: 12 Иван Караджов, 4 Милен Стоев, 8 Милен Желев, 9 Спас Делев, 17 Иван Коконов, 25 Енагнон КИКИ,37 Едимар Жуниор, 70 Христо Иванов, 71 Пламен Крумов, 77 Илия Юруков, 98 Тонислав Йорданов
ПРЕДИ МАЧА
Срещата ще бъде без почитатели, защото ЦСКА изтърпява наказване заради грозните подиуми по време на дуела от 13-тия кръг против Локомотив Пловдив. Това е първият мач от тежката серия на ЦСКА от 9 мача в границите на месец.
За Арда дебют на треньорския пост ще направи сърбинът Славко Матич, който е някогашен състезател на ЦСКА. " Армейците " нямат доста кадрови проблеми, като единствените отсъстващи са контузените Мено Кох и Ахмед Ахмедов.
Двата тима към този момент играха един против различен в дуел от Купата на България. Тогава ЦСКА надви с 2:0. Тогава две попадения вкара Жорди Кайседо, а Брадли Мазику си изкара червен картон при започване на второто полувреме.
Източник: sportlive.bg