Сблъсъкът между Яник Синер и Пабло Кареньо Буста се превърна

...

Тенисистът с 8 живота: Синер спаси 5 мачбола срещу Буста и оцеля след 3-часов трилър!

Сблъсъкът сред Яник Синер и Пабло Кареньо Буста се трансформира в същински тенис трилър, защото в продължение на 3 часа и 11 минути бяхме очевидци на голям брой обрати и борба до последния вероятен миг. Въпреки всичко обаче италианецът още веднъж показва изумителна борбеност и избави цели 5 мачбола, с цел да се добере до крайната победа след 5:7 7:5 7:5 и да си резервира място в осминафиналната фаза на шампионата, където го чака нов героичен дуел против Ник Кирьос.

Срещата не започва добре за италианеца, който бе прекомерно въздържан и предоставяше самодейността в разиграванията на своя противник. Това оказа своето въздействие върху резултата и напълно скоро Синер се оказа изоставащ с 0:3. След почивката обаче функциите на корта тотално се размениха, защото ударите на Буста започнаха да губят от своята заостреност и дълбочина, което позволяваше на международния №11 да форсира топката и да приключи с уинър. Така събитията още веднъж се върнаха към изходна позиция, откакто двукратният първенец от Sofia Open осъществя рибрейк - 3:3. Подемът в играта му продължи и той даже реализира нов пробив, осигуряващ му опция да сервира за триумфа при 5:4, но точно тогава испанецът увеличи равнището си неимоверно доста и завоюва последвалите 3 гейма, а с това и откриващата част.