Сърбия победи с 3:1 Черна гора и направи голяма крачка

...

Сърбия се справи с Черна гора и почти подпечата билетите за Германия

Сърбия победи с 3:1 Черна гора и направи огромна крачка към европейкото състезание в Германия идното лято.

След единствено 9 минути игра Митрович откри резултата откакто с прекрасен удар матира някогашния пазач на Левски - Милан Миятович.

В 36-та обаче Черна гора изравни след хубава контраофанзива, която беше изострена с пас на Адам Марушич към Стефан Йоветич. Нападателят с прекрасен удар по диагонала съумя да върне паритета.

През втората част сърбите подвигнаха темпото.

Първо Душан Тадич създаде гол втори гол за Митрович в 73-та минута, а три по-късно самият Тадич обезпечи успеха на своя отбор.

В класирането първи остават Унгария с 14 точки, а Сърбия е на втора позиция с 13. Така по всичко наподобява, че тези два тима си подсигуряват класиране са Евро 2024. Черна гора остава на трето място с 8 точки.