САН ФРАНЦИСКО — Три секунди до края на равенството треньорът

...

Никола Йокич постигна невероятен победен мач, след като Стивън Къри смаза Уориърс

САН ФРАНЦИСКО — Три секунди до края на равенството треньорът на Денвър Нъгетс Майкъл Малоун назначи Никола Йокич да бъде защитната клапа при входящ пас на далечния край.

Джамал Мъри, първият вид, не беше разполагаем в страничната линия. Нито пък вторият избор Кентавиус Колдуел-Поуп.

Вместо това Арън Гордън даде топката на Йокич, който направи три дрибъла през половината игрище, спря и насочи 40-футов удар над Кевън Лууни от дясната странична линия, който се насочи след приключване на времето. Това донесе зашеметяващата победа на Нъгетс със 130-127 в четвъртък вечерта, откакто изоставаха с 18 точки през четвъртата четвърт.

Те затвориха със серия 25-4.

Йокич имаше 34 точки, 10 асистенции и 9 битки. Той изравни на 127 с пай скок 26 секунди преди края.

Възможността беше допустима единствено с помощта на оборота на Стивън Къри при последното владеене на Уориърс.

Къри — с Уориърс в позиция да задържат за последния удар — опита безогледно подаван...