Самуел Ерсон направи 28 спасявания за първия си мач без

...

Трима вратари завършиха вечерта без допуснат гол в НХЛ

Самуел Ерсон направи 28 спасявания за първия си мач без позволен гол в кариерата си в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), помагайки на Филаделфия да реализира безапелационна победа с 4:0 над Бъфало.

Ерсон стартира за пети път като титуляр, а Филаделфия реализира пета победа в последните си шест мача. Въпреки серията обаче, Флайърс остават на предпоследното 7-о място в Столичната дивизия с 39 точки, на цели 7 от намиращия се пред тях Ню Йорк Айлендърс. Бъфало е на 4-о място в Атлантическата дивизия с 42.

Джоел Фараби се отличи с гол и асистенция за триумфа на Филаделфия, които паднаха в границите на 1:27 минути през първата част. Зак Макивън откри резултата още в първите минути на мача, Ноя Кейтс направи 3:0, а Уейд Алисън оформи крайния резултат 120 секунди след началото на третия интервал.

Сиатъл Кракен реализира победа със същия резултат 4:0 като посетител на Монреал и с 50 точки на 3-о място в Тихоокеанската дивизия пробва да се откъсна пред преследвача Калгари. Винс Дън и Еели Толванен направиха по гол+пас, а вратарят им Мартин Джоунс с 21 спасявания означи втори шътаут (мач без гол) през сезона.

Даниел Спронг и Мати Бение станаха създатели на другите две шайби във вратата на Самюел Монтембо, който също така избави други 37 изстрела. Яни Гурде пък подаде за два от головете.

Нешвил също реализира безапелационна победа на открито – 3:0 при визитата си на Отава. За четвъртата поредна победа на тима Филип Форшберг вкара гол и подаде за още един, а вратарят им Юусе Сарос избави 38 изстрела и записа първи шътаут за сезона, както и 18-и в кариерата.

Роман Йози и Джереми Лаузон вкараха другите две попадения във вратата на Кам Талбот, който другояче отрази други 30.