Само преди няколко дни Макаби (Хайфа) разгроми с 3:0 Макаби

...

Жоро Костадинов и съотборниците му бързо заличиха добрите впечатления

Само преди няколко дни Макаби (Хайфа) разгроми с 3:0 Макаби (Тел Авив) по пътя към 1/4-финалите в шампионата за Купата на Израел, само че през днешния ден тимът на българския национал Георги Костадинов се върна към посредствените си изяви в шампионата. Бившият халф на Берое и Левски беше титуляр в мача против Макаби (Петах Тиква), приключил 1:1, а след него тимът от Хайфа остана на 10-о място в класирането.

Лидор Коен откри за гостите в 36-ата минута след центриране отдясно и прецизен удар с глава. Само 4 минути по-късно голмайсторът на Макаби (Хайфа) Никита Рукавиця изравни от близко. През второто полувреме на два пъти гредата попречи на домакините да стигнат до цялостен поврат.

Тимът на Фред Рутен има 21 точки от 20 мача, а отпред е Апоел (Беер Шева) с 42, следван от Макаби (Тел Авив) с 41.