Сакраменто Кингс загуби със 105:112 гостуването си на Оклахома Сити

...

Сакраменто пропиля аванс от 20 точки, Везенков не игра

Сакраменто Кингс загуби със 105:112 гостуването си на Оклахома Сити Тъндър в мач от постоянния сезон на НБА. Българският баскетболист Александър Везенков не се появи в игра за " кралете ".

Сакраменто стартира по-добре мача, като поведе с 31:28 в първата четвърт, а до почивката стигна до задатък от 64:45, откакто взе втората част с 33:17. Най-голямата разлика в срещата бе +20 за гостите (44:64).

Оклахома съумя да се надигне и взе третата част с 39:23, с което понижи изоставането си до едвам три точки - 84:84. В последната четвърт домакините се постановиха с 28:18 за крайния резултат 112:105.

40 точки за Оклахома осъществя Шей Гилджъс-Алекзандър, като към тях добави 7 битки и 4 асистенции. За Сакраменто над всички още веднъж бе Де " Аарън Фокс с 33 точки, 8 битки и 6 асистенции.