Австралия победи Франция в епична дузпа, за да стигне до полуфиналите на Световното първенство

...
Съдомакини Австралия победи Франция със 7-6 след дузпи, за да

Съдомакини Австралия победи Франция със 7-6 след дузпи, за да стигне до последните четири на Световното първенство за жени за първи път след четвъртфиналите завършиха без резултат 0-0 след продължения.

Вратарят на Австралия Макензи Арнолд спаси три френски дузпи и сама пропусна една в драматична дузпа в събота, като Кортни Вайн се засили, за да реализира решаващия точен удар и изпрати Австралия на полуфинал срещу Англия или Колумбия.

Франция, която се стремеше да стигне до полуфиналите за втори път след 2011 г., имаше по-доброто от първото полувреме и продълженията и ще съжалява за няколко шанса, пропуснати на терена, докато играят у дома.

Австралийският нападател Мери Фаулър по-рано отхвърли няколко шанса – един бе спрян от сензационно блокиране на Елиза де Алмейда – и капитанът Сам Кер не успя да отправи чист удар към вратата, след като бе въведен в 55-ата минута заместител.