Съботните мачове в румънското първенство не донесоха положителни емоции за

...

Равенство за Пашов и загуба за Ради Димитров в Румъния

Съботните мачове в румънското състезание не донесоха позитивни страсти за двамата българи, които взеха присъединяване в тях. Петролул на Георги Пашов направи нулево тъждество с новобранеца Миовени и пропусна да излезе преди всичко в класирането, а Сепси на Радослав Димитров загуби с 1:2 от новия водач в Суперлигата Рапид (Букрещ).

След трите следващи победи с по 1:0, Петролул още веднъж не позволи гол, само че крайното 0:0 вкъщи против Миовени беше признато като огромно отчаяние. Георги Пашов стартира катот титуляр и остана на терена до 61-ата минута, когато отстъпи мястото си на Флорин Борта. Малко по-късно попадение на гостите беше анулирано поради засада.

В Сфънту Георге носителят на Купата на Румъния Сепси посрещна Рапид с упоритостта да прибави три точки към актива си и да поведе колоната. Радослав Димитров беше в стартовия състав на домакините, които поведоха в 21-ата минута с гол от дузпа на Марио Рондон. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на футболист на Рапид.