С попадението в добавеното време Севиля изтръгна домакинска победа с

...

Севиля се размина с поредна домакинска издънка

С попадението в добавеното време Севиля изтръгна домакинска победа с 3:2 над Осасуна в дуел от 26-ия кръг на Ла Лига. Лаврите обра Юсеф Ен-Несири, който преди този момент беше забил и първото попадение. Това е първи триумф за отбора на Юлен Лопетеги на собствен терен от четири срещи насам, откакто преди този момент бяха записани разочароващи равенства против Алавес, Еспаньол и ЧФР (Клуж).

Независимо че севилци завоюваха през днешния ден, почитателите им надали са останали удовлетворени. Домакините водеха с 2:0 и бяха с човек повече, само че още веднъж демонстрираха съмнения и разрешиха на противника да изравни.

Ен-Несири вкара за 1:0 в 13-ата минута, а в края на полувремето Лукас Окампос удвои след корнер.

В 54-ата минута вратарят на Осасуна Серхио Ерера получи пряк червен картон, откакто игра с ръка отвън наказателното си поле. Гостите обаче не се отхвърлиха и 20 минути по-късно към този момент бяха изравнили след попадения на Аридане (64’) и Роберто Торес (74’-дузпа).

Осасуна обаче не съумя да издържи до самия край, тъй като арбитърът даде 8-минутно продължение, в което домакините стигнаха до победния трети гол.
13' @ennesyri9
45' @Locampos15
64' @Arimac5
74' Roberto Torres
90' @ennesyri9

Late drama as En-Nesyri wins a five-goal thriller for @SevillaFC_ENG! #SevillaFCOsasuna 3-2 pic.twitter.com/fEEcgz49KV