С победен гол в добавеното време Волфсбург срази Щутгарт с

...

Финалните секунди донесoха успех на Волфсбург над Щутгарт

С надвит гол в добавеното време Волфсбург съкруши Щутгарт с 3:2 в среща от 8-ия кръг на немския шампионат. Тогава прецизен беше Яник Герхарт, с което “вълците ” записаха едвам втория си триумф през сезона и първи домашен.

До през днешния ден и двата отбора бяха единствено с по 5 точки в активите си, само че Волфсбург си поема глътка въздух, до момента в който “швабите ” не престават единствени дружно с Бохум към момента да нямат победа.

Останалите четири гола паднаха през първото полувреме. Серу Гираси даде задатък на Щутгарт в 22-рата минута, само че секунди по-късно Омар Мармуш изравни.

В 38-ата вратарят на гостите Флориан Мюлер позволи груба неточност след отдалечен удар на Максимилиан Арнолд и топката спря в мрежата му. В продължението на първата част Константинос Мавропанос вкара за 2:2 с глава.

След почивката и двата тима търсеха победния гол, като до него стигнаха домакините посредством Герхарт.