С два гола на Максимилиан Байер тимът на Хофенхайм постигна

...

Хофенхайм надви Вердер Бремен в мач от Бундеслигата

С два гола на Максимилиан Байер отборът на Хофенхайм реализира домакинска победа с 2:1 над Вердер Бремен в последната среща от 24-ия кръг на Бундесигата. Двата тима бяха съседи в класирането с по 30 точки до през днешния ден, само че сините от Зинсхайм се приближиха на 4 от Айнтрахт Франкфурт, който държи последното място за Европа от есента.

Още в 7-ата минута Илхас Бебу от домакините нахлу на дрибъл от дясно в наказателното поле, стреля мощно, само че вратарят Михаел Цетерер мазета в ъглов удар. При осъществяването му Антон Щах сервира топката на към 7-8 метра от вратата и там от въздуха Байер с мощно воле я прати до гредата.

Минута преди края на първото полувреме още веднъж Байер се разписа. Пробив от дясно на Бебу приключи с прострелно центриране, а героят на деня на задна греда не сбърка. Гостите върнаха едно попадение във 2-ата минута на добавеното време с огромна доза шанс. Топката при меле в наказателното поле просто се отби в крайници на Скели Алверо и влезе във вратата.