С два гола на Карим Бензема отборът на Реал (Мадрид)

...

Реал (М) обърна Елче с два гола на Бензема

С два гола на Карим Бензема тимът на Реал (Мадрид) победи Елче с 2:1 в мач от 27-ия кръг на испанското футболно състезание. Реал се върна на победния път след две следващи равенства и остава на трето място на пет точки от водача Атлетико (Мадрид), който довечера гостува на Хетафе. Елче е над чертата, на 17-а позиция с 24 точки.

Капитанът на Реал Серхио Рамос се завърна в игра след лекуване на травма, а на пейката останаха някои от водачите на отбора като Лука Модрич, Тони Кроос, Марко Асенсио и Еден Азар. Ротациите в състава на домакините и смяна в схемата на игра объркаха домакините и те бяха догонващи в резултата. В 61-а минута Дани Калво бе прецизен за гостите след центриране от корнер. Зинедин Зидан реагира незабавно и направи тройна промяна, пускайки в игра Родриго, Модрич и Кроос. В 73-а минута Модрич центрира в наказателното поле и Карим Бензема с глава изравни за 1:1. Две минути преди края Начо можеше да вкара за Реал, само че ударът му попадна право в ръцете на вратаря на Елче. В добавеното време на мача Бензема още веднъж показва класата си, като с удар от границата на наказателното поле не остави шансове на стража на гостите и донесе трите точки за Реал.
Източник: bnr.bg