Рома продължава с добрите игри под ръководството на Даниеле Де

...

Рома тотално надигра Монца и гледа смело към топ 4

Рома продължава с положителните игри под управлението на Даниеле Де Роси. " Вълците " се постановиха над Монца с 4:1, а Пауло Дибала и Ромелу Лукаку се регистрираха с по гол и асистенция. Пелегрини откри резултата в 38-ата минута след пас на белгиеца, а четири минути по-късно и Лукаку се разписа с удар от близо след асистенция на Дибала.

През втората част аржентинецът вкара с брилянтно осъществяване от директен свободен удар, а четвъртият гол за Рома бе дело на сънародникът му Леандро Паредес от дузпа. Три минути преди края на постоянното време Карбони вкара почетното попадение за домакините след бомбен шут отвън наказателното поле.

С успеха Рома се изкачи на петата позиция с 47 точки, една повече от Аталанта и една под четвъртия Болоня, които обаче са с мач по-малко от " вълците ". Монца остава 11-и с 36 пункта.