Рома и Милан играят при 2:0 в реванш от четвъртфиналите

...

НА ЖИВО: Рома - Милан 2:0, червен картон за вълците

Рома и Милан играят при 2:0 в реванш от четвъртфиналите в Лига Европа. Първата среща приключи 1:0 в интерес на " вълците ". Джанлука Манчини откри резултата в 12-ата минута, а 10 по-късно Пауло Дибала вкара втори гол. След половин час игра Зеки Челик беше изпъден.

Срещата стартира равностойно в първите минути. " Вълците " стигнаха до гол с първата по-добра опция пред една от двете порти. Джанлука Манчини надигра Кристиян Пулишич и подаде към Леандро Паредес. Аржентинецът нанесе страховит удар от към 15 метра, като топката срещна горната греда. Манчини се ориентира най-добре, изпревари Фикайо Томори и прати топката в опразнената врата.

В 17-ата минута Матео Габия опита да засече центриране от корнер, само че не съумя да нанесе прекрасен удар. Фикайо Томори опита да се пребори с Едоардо Бове, с цел да играе с топката, само че беше отсъдено нарушаване в офанзива на англичанина.

Натискът на " росонерите " продължи и в 20-ата минута напречната греда избави Миле Свилар. Пулишич проби отдясно и откри Рубен Лофтъс-Чийк в наказателното поле. Халфът незабавно насочи удар, като топката тупна в земята, а по-късно рикошира и в Манчини, след което се удари в рамката на вратата.

В 22-ата минута " джалоросите " стигнаха до втори гол. Лоренцо Пелегрини подаде пас от дълбочина към Ромелу Лукаку. Белгиецът прегази Матео Габия стигна до топката до аутлинията и опита подаване. Габия не съумя да почисти добре, от което се възползва Пауло Дибала. Аржентинецът овладя и с техничен удар в далечния ъгъл вкара за 2:0.

Шест минути по-късно Лукаку получи травма и беше сменен от Тами Ейбрахам.

След половин час игра " вълците " останаха с човек по-малко. Зеки Челик изпусна Рафаел Леао, който напредна на скорост. Турският бранител опита да го спре с шпагат, само че засегна ахилеса му и основният рефер му сподели пряк червен картон.

В 35-ата минута Лофтъс-Чийк засече с глава центриране на Леао, само че бранител на домакините съумя да избие.

Рома - Милан 2:0

1:0 Джанлука Манчини (12)

2:0 Пауло Дибала (22)

Рома : Миле Свилар, Крис Смолинг, Лоренцо Пелегрини, Леандро Паредес, Зеки Челик, Пауло Дибала, Джанлука Манчини, Леонардо Спинацола, Едоардо Бове, Ромелу Лукаку, Стефан Ел Шаарауи

Треньор: Даниеле Де Роси

Милан : Майк Менян, Давиде Калабрия, Исмаел Бенасер, Рубен Лофтъс-Чийк, Оливие Жиру, Рафаел Леао, Кристиян Пулишич, Тео Ернандес, Фикайо Томори, Матео Габия, Юнус Муса

Треньор: Стефано Пиоли