Роландо Мандрагора вкара единствения гол и Фиорентина победи гостуващия Аталанта

...

Фиорентина спечели срещу Аталанта за Купата на Италия

Роландо Мандрагора вкара единствения гол и Фиорентина победи гостуващия Аталанта с 1:0 в първи мач от полуфиналите на шампионата за Купата на Италия по футбол, с което отборът от Флоренция направи крачка към втори следващ дуел за трофея.

Реваншът е плануван за 24 април в Бергамо. В другия полуфинал Ювентус взе задатък от 2:0 против Лацио.

През предходната година Фиорентина загуби финала против Интер, а Аталанта бе надвит през 2019 и 2021 година, надлежно от Лацио и Ювентус. За последно " виолетовите " са взимали купата през 2001, до момента в който отборът Бергамо е притежател на трофея през 1963.

Фиорентина доминираше в първия полуфинал сред двата тима и взе преднина в 31-ата минута. Това се случи след шут на Мандрагора от към 30 метра, попаднал в горния ляв ъгъл след рикошет в страничната греда. Аталанта пък натисна през второто полувреме, само че по този начин и не съумя да изравни.
Източник: lupa.bg