Роджър Федерер запази шансовете си за класиране за полуфиналите на

...

Федерер победи Беретини и се върна в играта

Роджър Федерер резервира възможностите си за класиране за полуфиналите на заключителния шампионат на АТП в Лондон.

Шесткратният победител се наложи със 7:6(2), 6:3 над италианеца Матео Беретини за 79 минути игра в зала " О2 " и записа първата си победа в група " Бьорн Борг ". Преди два дни Маестрото загуби от Доминик Тийм.

В първата част всеки бе безапелационен при собствен сервис. Едва в 12-ия гейм Маестрото стигна до точка за пробив с цената на сетбол, само че Беретини се оправи. В последвалия тайбрек италианецът позволи първата двойна неточност в мача за 2:5 точки и по-късно Федерер затвори частта с ас и печеливш удар от форхенд.

Снимка: Getty Images

Вторият сет стартира с брейк на нула за швейцареца, който употребява момента на отчаяние на противника и натисна. В осмия гейм Беретини стигна до три точки за връщане на пробива, само че Федерер ги отрази и взе играта с осмия си ас. Веднага по-късно някогашният номер 1 в света поведе с 40:15 при сервис на противника и ликува при втория си мачбол, когато сеченият форхенд на италианеца спря в мрежата.

Втората загуба на италианеца го изхвърли от битката за едно от първите две места в групата.

За да доближи до полуфиналите в Лондон Федерер ще би трябвало да победи Новак Джокович в мача посред им в четвъртък.
Източник: btvnovinite.bg