Рочдейл достигна до преиграване срещу елитния Нюкясъл. Мачът от третия

...

Рочдейл достигна до преиграване срещу Нюкясъл

Рочдейл доближи до преиграване против елитния Нюкясъл. Мачът от третия кръг на ФА Къп приключи 1:1 и двата тима ще излъчат 1/16-финалиста от този конфликт след 10 дни на " Сент Джеймс Парк " в Нюкясъл.

Парагваецът Мигел Алмирон изведе Нюкясъл напред в 17-ат минута. След това гостите направиха серия от пропуски, само че преднината им остана минимална след края на първото полувреме.

През вторите 45 минути домакините от Рочдейл имаха цялостно предимство. Изравнителният гол дълго време висеше на косъм. В 79-ата минута 40-годишният Аарън Уилбрахам вкара от близко след отличен пробив 17-годишният Люк Мадисън.

Мадисън смени в 30-ата минута Тайлът Маглоир и внесе огромна блъсканица в лявата част на отбраната на Нюкясъл.

В края Рочдейл можеше да завоюва след неточност на Кристиан Атсу, само че Оливер Радбоу пропусна от чисто състояние.

Бърнли поведе с ранен гол на Джей Родригес против Питърбъро. Това успокои елитния отбор. Ерик Пиетерс усили на 2:0 в 15-ата минута, а Джеф Хендрик направи резултата типичен 8 минути по-късно.

Иван Тони означи почетно попадение за гостите в 39-ата минута. След почивката още веднъж Джей Родригес беше прецизен за 4:1 след 52 минути игра. Арчи Джоунс върна отчасти интригата в 76-ата минута за 2:4.

Бирмингам победи Блякбърн с 2:1 с гол на Джереми Бела тъкмо когато изтичаше 90-ата минута. Даниел Кроли откри за Бирмингам с прекрасен отдалечен удар по земя в 4-ата минута. Иван Суньич от състава на домакините беше изпъден след 60 минути игра. От последвалата дузпа Адам Армстронг изравни с прекрасен удар под гредата. Противно на упованията, останалите с 10 индивида домакини се поздравиха с крайния триумф.

Бристъл Сити и Шросбъри направигха 1:1 след попадения на Фамара Диедхиу в 30-ата миунта и изравнителен гол за гостите дело на Шон Гос в 48-ата минута.

Милоул се оправи елементарно с Нюпорт Каунти. Мат Смит през първото полувреме и Конър Махони и Том Брадшоу след почивката офирмиха класическото 3:0.

Хъл Сити дръпна с 1:0 при гостуването си на Родъръм Таун посредством Том Ейвс в 16-ата минута. Майкъл Смит изравни в 21-ата минута, само че домакините останаха с 10 индивида след червен картон за Адам Томпсън 3 минути по-късно.

Въпреки това Кайл Васел изведе Родъръм напред 2 минути преди почивката. Натискът на Хъл се увенча с триумф след второ попадение на Том Ийвс в 66-ата минута. И когато раванството изглеждаше неизбежно Том Ийвс оформи хетрика си и донесе успеха за Хъл Сити с 3:2.

Преиграванията на приключилите наедно срещи ше бъдат на стадионите на днешните посетители след десетина дни. /topsport.bg
Източник: dnesplus.bg