Ривър Плейт триумфира с рекордна 38-а титла на Аржентина. Грандът

...

Ривър Плейт сечели рекордна 38-а титла в първенството на Аржентина

Ривър Плейт победи с рекордна 38-а купа на Аржентина. Грандът от Буенос Айрес си върна трофея от Бока Хуниорс, който приключи на първа позиция през предишния сезон, а в този момент е чак девети.

" Милионерите " узакониха първото си място, откакто записа 18-а от началото на сезона. Тимът даде формален старт на празненствата за първото място с домашен триумф с 3:1 над Естудиантес в дуел от от 25-ия кръг на шампионата.

На " Естадио Монументал “ в Буенос Айрес играчите на Ривър Плейт изнесоха половинчасово шоу за наслаждение на последователите си,след като до 31-ата минута към този момент водеха с 3:0, решавайки мача в своя изгода. Лукас Белтран във втората, Николас де ла Крус в 18-ата и Есекиел Барко от дузпа в 31-ата минута също бяха точназа Ривър Плейт.

След почивката гостите върнаха един гол посредством Мауро Мендес за крайното 3:1 за Ривър Плейт.

В класирането Ривър Плейт има 9 точки задатък пред втория Талерес Кордоба.