Рилски спортист спечели дербито срещу Спартак Плевен от четвъртия кръг

...

Рилски спортист спечели баскетболното дерби срещу Спартак Плевен

Рилски състезател завоюва дербито против Спартак Плевен от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. В Самоков възпитаниците на Людмил Хаджисотиров победиха с 93:70 (26:26, 20:18, 18:12, 29:14) след мощна последна четвърт и записаха четвърта поредна победа. Двубоят беше извънредно оспорван. На почивката вицешампионите от предишния сезон имаха задатък от 46:44, а след 30 минути - 65:56. Домакините започнаха последните 10 минути със серия от 24:8 и поведоха с 88:64 малко повече от четири минути преди края, с което взеха решение изхода от мача. Трей Портър беше най-полезен с "дабъл-дабъл " 0 25 точки и 10 битки. Павлин Иванов приключи с 18 точки и 7 асистенции, Алекс Симеонов осъществя 14 точки и 4 битки, а Златин Георгиев - 12 точки и 6 асистенции. За Спартак Симеон Илиев бе най-резултатен с 23 точки и 6 битки, а Димитър Маринчешки се регистрира с 15 точки и 9 битки.