Рилски спортист се върна на победния път в Националната баскетболна

...

Черно море Тича озори Рилски спортист, но загуби в Самоков

Рилски състезател се върна на победния път в Националната баскетболна лига. Пред лична аудитория отборът не позволи изненада против Черно море Тича, побеждавайки със 108:92. Домакините водеха през целия мач, в огромна част от него и с двуцифрена разлика, само че на няколко пъти варненският отбор съкратяваше разликата единствено на няколко точки. В игра за Рилецо се завърна Милен Дудев, написа BGbasket.

``

Тимът от Самоков направи двойно повече неточности от съперника си (16 против 8), само че компенсира с по-точен мерник (62% против 42%) и по-силни изяви в подкошието (46 против 30).

След този дуел Рилски състезател е с баланс 4-1, а днешният му противник е с 1-4. След седмица баскетболистите на Людмил Хаджисотиров одобряват Академик Бултекс 99, до момента в който „ моряците “ посрещат Спартак Плевен.

Домакините започнаха доста мощно мача и единствено за няколко минути дръпнаха с двуцифрена разлика при 18:8, като бяха съвсем безпогрешни при стрелбата и имаха по-голяма непоклатимост в подкошието. За малко задатъкът им стана 16 точки, а след първата част водеха с 36:25, главно с помощта на Георгиев, Браун и Джонсън.

През втория интервал грешките на Рилски състезател зачестиха, а стрелбата вървеше само на Игор Кесар. Черно море се възползва и стопи разликата единствено на 5 точки – 43:48. Последваха оспорвани минути, а на почивката домакините водеха с 59:50.

Тимът от Самоков още веднъж стартира да усилва разликата след паузата и за няколко минути дръпна със 74:57. „ Моряците “ въпреки всичко резервираха шансове за поврат в мача, откакто преди последната четвърт стопиха пасива си на 10 точки – 73:83.

На два пъти Черно море съкратяваше разликата на 7 през заключителната част, само че след мощни финални минути, Рилски състезател завоюва безапелационно.

Най-резултатен за спечелилите бе Брандън Браун с 21 точки (пет тройки). С дабъл-дабъл от 19 точки и 12 битки е Йонас Зохоре. Игор Кесар означи 17 точки, с 16 е Златин Георгиев, а по 11 прибавиха Тихомир Желев и Зейвиър Джонсън (9 борби).

За гостите Джими Гавин наниза 18 точки, по 15 вкараха Симеон Илиев (11 борби) и Коча Йовович (9 борби). Николай Георгиев се регистрира с 12 точки, а 11 има Веселин Георгиев.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!