Рилски спортист се наложи над Спартак Плевен с 88:87 (20:20,

...

Рилски спортист наложи волята си над Спартак Плевен в двубой от НБЛ

Рилски състезател се наложи над Спартак Плевен с 88:87 (20:20, 25:22, 20:23, 23:22) като хазаин в Самоков в мач от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), финален от втория стадий на шампионата. И двата тима към този момент си бяха подсигурили място в първата шестица. Самоковци записаха 11-и следващ и общо 17-и триумф за сезона за второто място във краткотрайното класиране, а Спартак прекъсна серията си от седем следващи победи и претърпя шеста загуба, заемайки трета позиция.

Баскетболистите на Рилски състезател и Спартак Плевен изиграха оспорвано първо полувреме, което завърши с 3 точки задатък за домакините – 45:42. Спартак поведе за малко при започване на втората част, само че последваха мощни минути за самоковци, които подвигнаха разликата до 9 точки при 39:30, закрепени с панер на Александър Янев. В последните три минути до почивката гостите се приближиха единствено на точка откакто Константин Тошков бе прецизен за 42:43 при оставащи 29 секунди от първото полувреме.

Последва равностойна трета част, в която плевенчани записаха най-големия си задатък от 6 точки, само че Рилски състезател стигна до тъждество 65:65 след 30 минути игра. Отличен старт на последната четвърт обезпечи успеха за домакините, въпреки Спартак да се приближи единствено на точка от съперника. До края бе маркирана най-голяма разлика в дуела от 15 точки в интерес на самоковци при 87:72 при оставащи четири минути, в които гостите, водени от Родни Първис, направиха серия от 15:1 до финалното 87:88.

Джоузеф Лоусън бе най-резултатен за Рилски състезател с 18 точки и 4 битки. Майкълин Скот добави 16 точки и 6 асистенции, а Александър Янев способства с 14 точки и 6 битки.

За Спартак Плевен Родни Първис осъществя 28 точки, 6 битки и 4 асистенции, а Цветомир Чернокожев означи 15 точки и 7 битки.