Рилски спортист (Самоков) загуби от гостуващия Алба Фехервар (Унгария) с

...

Рилски не успя да спечели и от петия опит

Рилски състезател (Самоков) загуби от гостуващия Алба Фехервар (Унгария) с 83:104 (18:17, 24:34, 20:27, 21:26) и записа пето следващо проваляне в група " F " на европейския клубен шампионат по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Българският отбор остава на последно място в класирането без извоюван мач досега и отпада от шампионата. Алба Фехервар е водач в подреждането с пет следващи победи.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров започнаха ужасно мача със серия от 16:2, само че гостите последователно усъвършенстваха играта си и на почивката към този момент водеха с 51:42. Унгарците продължиха да усилват задатъка си в резултата и след 30 минути имаха преднина от 78:62, а в последна сметка завоюваха мача с 21 точки разлика.

За Рилски състезател Тони Гуджино приключи с " дабъл-дабъл " - 16 точки и 11 битки, а по 13 точки осъществиха Мартин Маринов и Мирослав Васов. Най-резултатен за Алба Фехервар беше Алерик Фрийман с 27 точки, Петер Лорант добави 20 точки и 6 битки.

В последния си мач на 21 ноември Рилски състезател ще гостува на Порто (Португалия).