Рилски спортист победи ЦСКА с 92:84 (20:23, 28:21, 27:18, 17:22)

...

Рилски спортист продължи победната си серия с домакински успех над ЦСКА

Рилски състезател победи ЦСКА с 92:84 (20:23, 28:21, 27:18, 17:22) в среща от 24-ия кръг на първата шестица на Националната баскетболна лига за мъже.

След триумфа играчите от Самоков се изравниха с водача Черноморец (Бургас), откакто и двата състава имат по 19 победи и 5 загуби. " Червените " са на пета позиция с 13-10.

Столичани завоюваха първата четвърт и построиха преднина от 5 пункта, преди възпитаниците на Любомир Киров да открият надзор над протичащото се на паркета в зала " Арена Самоков ". Домакините бързо стигнаха до поврат още преди почивката, а след нея преднината им набъбна до 15 пункта в третата част.

Алън Арнет вкара 17 точки за триумфа, а Александър Янев приключи с 16. За MVP на срещата бе избран капитанът на домакините Чавдар Костов, който приключи дуела с 14 точки, 2 битки и 8 асистенции. За отбора на Росен Барчовски се отличиха Георги Боянов с 21 и Венцислав Петков с 20.

В другия дуел от първата шестица от деня с 89:81.