Рекордната покупка на Брайтън Юрген Локадия, който днес дебютира за

...

Рекордната покупка на Брайтън поведе чайките към 1/4-финал

Рекордната покупка на Брайтън Юрген Локадия, който през днешния ден дебютира за " чайките ", поведе новия си тим към 1/4-финалите на ФА Къп. Холандецът се разписа в 15-ата минута, вкарвайки първия гол за успеха с 3:1 над Ковънтри Сити. Конър Голдсън (34') и Леонардо Уйоа (61') взеха решение всичко в интерес на домакините, който ще играят на 1/4-финал за първи път от 1986 година. За аржентинеца, който бе взет чартърен от Лестър, това бе първи гол за Брайтън от май 2014-а. Джонсън Кларк-Харис (77') вкара почетното попадение за тима от Лига Две.

Неприятната вест за Брайтън е, че Тим Крул получи травма и бе сменен на почивката от Ники Маенпее. Това обаче не е толкоз огромен проблем за Крис Хютън, защото титуляр на вратата на " чайките " в Премиър лийг е Матю Райън.