Реал Сосиедад се върна на победния път в Примера дивисион

...

Реал Сосиедад отново намери верния път

Реал Сосиедад се върна на победния път в Примера дивисион и прекъсна серията си от пет мача без триумф, откакто надигра с 2:1 Бетис в семейството си от 30-ия кръг на " Аноета ". Триумфът на баските обаче не пристигна по никакъв начин елементарно и бе реализиран едвам в края на дуела.

Реал откри резултата в 17-ата минута, когато след центриране от корнер Хуанми стреля от воле и прати топката във вратата за 1:0.

Бетис обаче изравни в 56-ата минута. Кристиан Тейо нахлу отляво и подаде към точката на дузпата, където Серхио Каналес засече кълбото в мрежата за 1:1.

Все отново домакините съумяха да стигнат до триумфа. Това стана в 83-ата минута, когато Хуанми с прерасен прехвърлящ пас откри Микел Оярсабал зад отбраната и той от придвижване стреля във вратата за 2:1.

След този мач двата отбора се изравниха в класирането, като всеки има по 40 точки. Бетис се намира на 9-ото, а Реал е на 10-ото място, като севилци имат преимущество в директните дуели.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 30 кръг, четвъртък 4 април  Реал Сосиедад 2:1краен резулат  Реал Бетис