Реал (Мадрид) стартира новата година с незадоволителен резултат. Кралете стигнаха

...

Нова издънка на Реал , кралете вече са на седем точки от Барселона

Реал (Мадрид) започва новата година с неудовлетворителен резултат. " Кралете " стигнаха едвам до 2:2 при гостуването си на борещия се за своето избавление отбор на Виляреал. По този метод селекцията на Сантяго Солари събра актив от 30 точки, със седем по-малко от краткотрайния водач и безконечен противник Барселона.

" Лос Меренгес " се наложи да вършат поврат още до паузата, откакто бяха осъдени с гол от Санти Касорла в самото начало. Последваха " френски " попадения на Бензема и Варан, които в последна сметка не се оказаха задоволителни. И всичко това поради добре познатия деец Санти Касорла, който в 82-ата минута блесна с втори гол, забележете - с глава, оформил и крайното 2:2.

Снимка 398220
Източник:

Двубоят започва много погрешно за " кралете ", които инкасираха попадение след единствено четири минути на " Естадио де ла Серамико ". Нигериецът Чуквуезе направи изострен пробив от крилото към центъра, след което показва добър взор и комбинира със Санти Касорла. Опитният футболист подсети за своите фантастични качества и с техничен шут в далечния ъгъл не остави никакъв късмет на Тибо Куртоа.

Реал (Мадрид) бързо се окопити и още в седмата минута съумя да изравни. Лукас Васкес бе изтърван от двама бранители на Виляреал, което му разреши да центрира акуратно към Карим Бензема. Французинът не чакаше втора покана и с глава матира Серхио Асенхо.

Снимка 398218
Източник:

Пълният поврат в мача настъпи в 20-ата минута, а в епицентъра на събитията беше международният първенец с Франция - Рафа Варан. Тони Кроос даде добра топка от фаул, а сътрудника му по този начин насочи удара си към далечния ъгъл, че не остави никакъв късмет на сюрпризирания пазач на " жълтата подводница ".

До паузата преднината на " кралете " можеше да стане още по-внушителна, само че Лука Модрич бе разгневен от решението на основния арбитър, който не зачете неговото попадение заради състояние на засада.

Втората част стартира с приспивно движение, като липсваха рисковите положения пред двете порти. В средата на полувремето Реал подвигна оборотите и беше покрай трето попадение в 65-ата минута, когато Лукас Васкес се измъкна самичък против вратаря Асенхо, само че стражът на домакините отрази с крайник удара му от близко. В идната минута и Марсело опита шанса си, само че още веднъж топката не влезе в мрежата.

Снимка 398219
Източник:

Четвърт час преди края домакините можеха да санкционират разсеяната игра в последните минути на Реал (Мадрид) с изравнителен гол, само че Касорла пропусна.

Селекцията на Сантяго Солари обаче не си взе записка от случилото се и в 82-ата минута позволи изравнителен гол. Пабло Форналс увлече със себе си бранителите на Реал, след което центрира за нисичкия Санти Касорла, който изненадващо и за себе си с глава отново наказа Тибо Куртоа.

До края Реал нямаше опция на случилото се и по този начин се помири с третото си тъждество от началото на сезона.

Снимка 398221
Източник:

В идващия кръг на Реал (Мадрид) следва домакинство на Реал Сосиедад. Виляреал пък гостува на коравия Ейбар.

Сантяго Солари: Иско дава и ще продължи да дава мотиви за наслада на почитателите на Реал (Мадрид)