Реал (Мадрид) спечели Шампионската лига за трети пореден и рекорден

...

Реал пак взе Шампионската лига

" Реал " (Мадрид) завоюва Шампионската лига за трети следващ и рекорден 13-и път след победа с 3:1 над " Ливърпул " във финала в Киев. Всички голове в срещата паднаха през второто полувреме и пристигнаха кошмарни неточности на вратаря на " Ливърпул " Лорис Кариус и брилянтни осъществявания на влезлия като запаса Гарет Бейл, който означи второто и третото попадение за испанците. Преди това Карим Бензема бе извел " Реал " напред в резултата, а Садио Мане изравни.

Символичните посетители от " Ливърпул " пък играха през съвсем целия мач без звездата си Мохамед Салах, който получи тежка травма в рамото в 25-ата минута след конфликт със Серхио Рамос и напусна терена наложително.

Срещата на " Олимпийския стадион " стартира с нападателна преса на играчите на " Ливърпул " и в първите десетина минути играта се водеше главно в половината на испанския тим. Първото действително голово състояние в мача обаче се откри в 15-ата минута пред голмайстора на " Реал " Кристиано Роналдо. Португалецът напредна рисково по дясното крило и си отвори позиция за пукотевица. За негово страдание обаче мощният му шут с десния крайник мина малко над напречната греда на Лорис Кариус.

" Ливърпул " насочи първия си прецизен удар в 23-тата минута, когато Джеймс Милнър върна с пас по земя от аутлинията топката към Роберто Фирмино. Бразилецът е овладя и незабавно стреля, само че шутът му бе блокиран от бранител на " Реал ". Топката обаче попадна в Трент Алекзандър-Арнолд, който мигновено я изрита към мрежата на испанците, само че Кейлор Навас улови майсторски бомбения удар.

Само две минути по-късно обаче " Ливърпул " изгуби водача си и голмайстор Мохамед Салах. Египтянинът влезе в единоборство със Серхио Рамос в средата на терена и при рухването на земята удари неприятно лявото си рамо. Бившият състезател на " Рома " се изправи на крайници, само че след няколко минути още веднъж се строполи на земята и със сълзи на очи напусна терена в украинската столица, а на негово място се появи Адам Лалана.

В 35-ата минута и символичните домакините от " Реал " трябваше да създадат насилствена промяна, защото Дани Карвахал получи травма и бе заменен от Начо. Карвахал, също като Салах, напусна терена със сълзи в очите.

Най-интересният миг за първото полувреме пристигна в 43-тата минута, когато гол на " Реал " вярно бе анулиран поради засада на Кристиано Роналдо. Португалецът засече с глава центриране отдясно, Кариус избави и при добавката Бензема прати топката в мрежата, само че съдийската пригада вярно регистрира неточната позиция на Роналдо.

Две минути по-късно Бензема центрира и топката попадна на волето на Начо, чийто удар обаче откри мрежата, само че от външната страна. Самият Бензема също опитва шанса си с отдалечен удар в добавеното време, само че и той мина край вратата на Кариус.

Второто полувреме започва с невероятна опция за гол пред " Реал ". Адам Лалана почисти ужасяващо топката и тя се оказа в изцяло непокрития Иско, който останал очи в очи с Кариус нацели горната гредата на вратата на " Ливърпул ".

В 51-вата минута " Реал " (Мадрид) откри резултата с един от най-куриозните голове в историята на футбола, освен във финалите на Шампионската лига. Дълго подаване към Карим Бензема не бе достигнато от французина и топката бе овладяна от вратаря Кариус. Германецът опитва да възобнови играта бързо, само че изпрати от ръка топката в крайници на стоящия пред него Бензема и тя се търкулна в опразнената врата за 1:0.

Равенството обаче бе възобновено единствено четири минути по-късно. " Ливърпул " получи право да извърши корнер отляво на вратата на Кейлор Навас. Деян Ловрен скочи най-високо в наказателното поле и с глава насочи топката към вратата на Реал. Садио Мане единствено подложи крайник, едвам промени траекторията и и тя влезе в мрежата за 1:1. За сенегалеца това бе десети гол през сезона в Шампионската лига.

В 60-ата минута Кариус съумя отчасти да се реваншира за грешката си, откакто с една ръка майсторски избави удар на Иско от близка отдалеченост. Секунди по-късно испанският национал пък напусна игра, с цел да се появи на негово място Гарет Бейл.

Смяната на Зинедин Зидан се оказа изключителна, защото в 64-тата минута уелсецът осъществя за 2:1 със задна ножица. Изпълнението на Бейл бе фантастично, от повече от 12 метра, и не остави никакви шансове на защитата и на вратаря на " Ливърпул ".

" Ливърпул " бе на косъм от изравняването в 70-ата минута, когато отдалечен удар на Мане се отби от дясната греда на Навас. Кристиано Роналдо можеше да реши всичко в мача в 74-ата минута, когато бе изведен самичък против Кариус, само че в последния вероятен миг Анди Робъртсън направи шпагат в краката на португалеца и мазета топката в ъглов удар.

Бензема също можеше да вкара трети гол за Реал в 81-вата минута, само че ударът му от придвижване бе отразен от Кариус. Две минути по-късно обаче немският пазач на Ливърпул позволи нова невероятна неточност, която докара резултата до 3:1.

Бейл опитва удар от над 30 метра, който летеше напряко към Кариус, само че вратарят на " Ливърпул " пусна топката през ръцете си и тя влезе още веднъж в мрежата му. Минута по-късно Бейл можеше да оформи и хеттрика си, само че пропусна отлична опция, при която можеше да комбинира и с непокрития Кристиано Роналдо.

В последните секунди на дуела почитател нахлу на терена и попречи на " Реал " в опита да вкара четвърти гол.

" Реал " (Мадрид) - " Ливърпул " 3:1 (0:0)
1:0 Карим Бензема 51, 1:1 Садио Мане 55, 2:1 Гарет Бейл 64, 3:1 Гарет Бейл 83

" Реал " (Мадрид) (4-3-1-2): Кейлор Навас - Дани Карвахал (35-Начо), Рафаел Варан, Серхио Рамос, Марсело - Каземиро, Тони Кроос, Лука Модрич - Иско (61-Гарет Бейл) - Карим Бензема (89-Марко Асенсио), Кристиано Роналдо

" Ливърпул " (4-3-3): Лорис Кариус - Трент Алекзандър-Арнолд, Деян Ловрен, Върджил ван Дайк, Андрю Робъртсън - Джеймс Милнър (82-Емре Джан), Джорджан Хендерсън, Жоржиньо Вайналдум - Мохамед Салах (31-Адам Лалана), Роберто Фирмино, Садио Мане
Източник: bnr.bg