Реал Мадрид спечели домакинството си на Севиля с минималното 1:0

...

Вездесъщият Лука Модрич донесе успеха на Реал срещу Севиля

Реал Мадрид завоюва семейството си на Севиля с минималното 1:0 в мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

На „ Сантяго Бернабеу “ Кралският клуб намерения, че е повел в резултата още в десетата минута, само че ВАР не зачете гола на Лукас Васкес. Възпитаниците на Карло Анчелоти преобладаваха игрово, само че по този начин и не съумяваха да преодолеят стража на гостите Йорян Ниланд. Това обаче се промени девет минути преди края на постоянното време, когато влезлият малко преди този момент от аварийна пейка Лука Модрич се разписа за крайното 1:0. До края андалусийци нямаха сили за отговор и по този начин Реал реализира 20-и триумф от началото на сезона в шампионата.

„ Белият балет “ води с осем точки пред втория Барселона, само че първенците могат да бъдат изместени от Жирона, който довечера приема Райо Валекано. Севиля е на 15-та позиция с 24 пункта, на шест от рисковата зона.

В идващия кръг отборът е хазаин на Реал Сосиедад, до момента в който за Реал следва посещение на Валенсия. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg