РБ (Лайпциг) постигна втора поредна победа след подновяването на Бундеслигата.

...

Защитници носят класически успех на РБ в Хановер

РБ (Лайпциг) реализира втора поредна победа след подновяването на Бундеслигата. " Биковете " разрушиха с 3:0 като посетители Хановер в среща от 20-ия кръг на шампионата. Два гола за триумфа осъществя бранителят Вили Орбан (64,85), а едно попадение добави левият бек Марсел Халстенберг (45+3) от дузпа.

С триумфът отборът на Ралф Рангник се утвърди на четвъртото място във краткотрайното класиране с 37 точки. Хановер е на дъното с 11 пункта.
 Снимка 404071
Източник:

Резултатът бе открит в продължението на първата част. Тогава бранител на домакините фаулира Куня в наказателното поле, а Халстенберг осъществя отсъдената дузпа.

В 64-ата минута Халстенберг центрира от корнер, футболистите на Хановер изпуснаха Вили Орбан, който с глава насочи топката във вратата.
 Република България (Лайпциг) подготвен да продаде Тимо Вернер

Това ще стане, в случай че нападателят не подпише нов контракт

Крайният резултат оформи Орбан с втория си гол в мача. Централният бранител още веднъж се разписа с глава след осъществяване на корнер, като този път центрирането бе на Емил Форсберг.