РБ Лайпциг победи с 3:0 Волфсбург у дома. Двубоят беше

...

РБ Лайпциг остава в Топ 4 след класика над Волфсбург

РБ Лайпциг победи с 3:0 Волфсбург вкъщи. Двубоят беше от 29-ия кръг на Бундеслигата. Дани Олмо откри резултата в 13-ата минута, а Бенямин Шешко удвои в 68-ата минута. Крайният резултат оформи Лоис Опенда в 82-ата минута.

С триумфа " биковете " събраха 56 точки и резервираха четвъртата си позиция във краткотрайното класиране. Волфсбург е 14-и с 28 точки.

Двубоя стартира доста мощно за домакините и в 13-ата минута възпитаниците на Марко Розе поведоха. Ксавер Шлагер откри Дани Олмо, а испанецът със страховит удар вкара за 1:0.

В края на първата част домакините имаха още две благоприятни условия да стигнат до попадение. Първо удар с глава на Дани Олмо беше избавен от вратаря, с по-късно с пропуск се отличи и Шави Симонс.

В 68-ата минута Лайпциг стигна до втори гол. Симонс изведе Бенямин Шешко на отлична позиция и словенецът не сбърка - 2:0.

В 78-ата минута Павао Перван се отличи със ужасно избавяне след удар с глава на Мохамед Симакан. Само четири минути по-късно Лоис Опенда от няколко метра нямаше по какъв начин да сбърка след подаване на Олмо и оформи крайния резултат.