Раджа Казабланка спечели турнира по футбол за купата на Конфедерациите

...

Раджа Казабланка спечели купата на Конфедерациите на Африка

Раджа Казабланка завоюва шампионата по футбол за купата на Конфедерациите на Африка. Мароканците изгубиха с 1:3 реванша пред 80 хиляди фенове в Киншаса против Апелативен съд Вита от ДР Конго, само че успеха с 3:0 в първия мач се оказа задоволителна за крайния успех.

Гостите значително предрешиха всичко с попадението на Абдедилах Хафиди в средата на първото полувреме, а Вита изравни секунди преди почивката с прецизен изстрел от фаул на Жан-Марк Макусу.

Два бързи гола на Макото Бадезадио и Фабрис Нгома дадоха очаквания на конгоанците за знамение, само че Раджа Казабланка удържа в последния четвърт час.

Турнирът за купата на Конфедерациите на Африка е второто по мощ клубно съревнование на континента след Шампионската лига.