Qatar TotalEnergies Open, втори кръгИга Швьонтек – Даниел Колинс 6-0,

...

Швьонтек даде само гейм на Колинс в 53-минутна доминация

Qatar TotalEnergies Open, втори кръг
Ига Швьонтек – Даниел Колинс 6-0, 6-1

Световната №1 Ига Швьонтек направи впечатляващ първи мач на WTA 500 шампионата в Доха. В първия си дуел от Australian Open насам полякинята победи Даниел Колинс след 6-0, 6-1 за единствено 53 минути на корта.

През предходната година Швьонтек започва своята серия от 37 следващи победи точно в Доха, където завоюва първата си WTA 1000 купа на хард. Липсата на мачове в последните седмици въобще не се отрази на Ига, която поведе с 3-0 след 10 минути, а първият сет прикллючи след още 11 минути.

Американката имаше големи проблеми да намира корта като Швьонтек загуби едвам 4 точки в целия сет.

Колинс подвигна равнището във втората част и спря серията от девет следващи гейма на съперничката си за 3-1. В същото време Швьонтек продължи да е безупречна и до края не сложи под подозрение експресната си победа.

Тя приключи мача с 8 уинъра и единствено 6 непредизвикани неточности като проби сервиса на съперничката си пет пъти и не даде нито един брейкбол.

На четвъртфинал надали ще бъде толкоз елементарно за полякинята. Нейна съперничка ще бъде намиращата се в супер форма Белинда Бенчич, която реализира впечатляващ поврат против Виктория Азаренка – 1-6, 7-6(4), 6-4, откакто губеше с 1-6, 4-6.

В топ 8 е и Беатрис Хадад Мая, която победи Дария Касаткина след 6-3, 7-6(7).
Източник: tenniskafe.com