Проектът, който е част от Координационния щаб за лечение на

...
Проектът, който е част от Координационния щаб за лечение на
Коментари Харесай

Украйна строи втори лагер за руски военнопленници на границата с Молдова

Проектът, който е част от Координационния щаб за лекуване на военнопленници, заяви през днешния ден за новия лагер в " Телеграм ". В известието се споделя, че от ден на ден едва стимулирани съветски бойци се предават непринудено, с цел да отидат в плен в Украйна.

От последната замяна на пандизчии сред Украйна и Русия изминаха няколко седмици, осведоми Българска телеграфна агенция.

Според известия в медиите новият затвор ще бъде в западната украинска Виницка област, която граничи с Молдова. Лагерът ще се споделя " Запад 2 " и ще бъде с потенциал от 300 души.

Смята се, че в лагер " Запад 1 " в прилежащата Лвовска област, близо до полската граница, има място за към 600 пандизчии.

Точният брой на съветските военнопленници не е прочут.

Според оценки Русия към момента държи няколко хиляди украинци в плен. Твърди се, че към 1900 бойци от бранителите на южния украински пристанищен град Мариупол към момента са в съветски ръце.

Според украинския комисар по правата на индивида Дмитро Лубинец през последните 20 месеца Москва е предала на Киев съвсем 2600 военнопленници и цивилни.

Междувременно в Одеса и Одеска област беше оповестена въздушна паника в 00.47 часа. Съобщението беше оповестено на уеб страницата на Одеския градски съвет.

По информация на оперативното командване " Юг " в приложението " Телеграм " през нощта има нараснала заплаха от ракетен обстрел от Черно море.

" До момента съперникът е изтеглил единствено 3 надводни ракетоносци (малки ракетни кораби), оборудвани с 24 ракети вид " Калибър ", оповестяват от ОК " Юг ".

Българската общественост в Одеска област е трета по бройка и наброява над 150 000 души съгласно формалното броене в Украйна през 2001 година В Одеса живеят към 50-60 хиляди българи. Най-голямото плътно българско население е концентрирано в Болградски, Измаилски и Белгородднестровски регион.

Снимка: БТА/АП

Международната общественост пък акцентира, че Украйна не е останала отвън полезрението й на фона на военния спор в Газа.

Външните министри на Г-7, които се срещнаха в Токио, увериха през днешния ден, че групата ще остане " единна " в своята " твърда поддръжка " за Украйна в лицето на съветската инвазия, " даже в актуалната интернационална обстановка ", визирайки спора сред Израел и " Хамас ", съобщи Франс прес.

Първите дипломати от Г-7 също по този начин увериха, че ще продължат дружно да постановат " строги наказания " на Москва, ще ускорят напъните за възобновяване на Украйна в " средносрочен и дълготраен проект " и ще продължат " да работят за кротичък развой ", се споделя в официалното съобщение на японското министерство на външните работи, оповестява Българска телеграфна агенция.

Украйна се опасява от ден на ден от умората на страните, които я поддържат, също така нейната контраатака, почнала през юни, до момента има доста лимитирани резултати и вероятността от дълга война на безсилие се усилва.

Въпреки новия спор в Близкия изток, значимо е Г-7 ясно да каже на интернационалната общественост, че нейният ангажимент за поддръжка на Украйна " в никакъв случай няма да се изчерпи ", по думите на японския външен министър Йоко Камикава, представени в официалното съобщение.

Дипломатически източници оповестиха, че ръководителите на дипломацията на страните от Г-7 (САЩ, Япония, Франция, Обединеното кралство, Германия, Италия и Канада) се стремят през днешния ден, през втория ден от срещата си, да се обединят към апел за филантропични паузи в Газа, опустошавана от месец поради спора сред Израел и " Хамас ".

Според дипломатически източник, интервюиран през днешния ден от Агенция Франс Прес, през първия ден от срещата е имало " градивен продан " по тематиката. " Широко единение " наподобява се появява също и по отношение на нуждата от " незабавно " увеличение на филантропичната помощ за линията Газа, добави същият източник.
Източник: dir.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР